بورس مسکن آماده طرح در صحن دولت

پنجره‌ایرانیان؛ معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در بورس مسکن می‌تواند با کمترین سرمایه از طریق خرید یونیت انجام شود، گفت: عرضه پروژه‌های مسکن و حمل‌ونقل آماده طرح در صحن دولت است.
  • سه شنبه 6 خرداد 1399 ساعت 9:26

محمود محمودزاده در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت موضوع بورس مسکن و حمل‌ونقل که طی روزهای اخیر مطرح شده گفت: در بحث بورس مسکن موضوع اصلی صندوق‌های زمین و ساختمان است که یک مشکل آیین‌نامه‌ای داشت و به همین دلیل سال‌ها متوقف بود. این اصلاح آیین‌نامه در کمیسیون تخصصی دولت انجام شد. حال باید در صحن دولت مطرح شود تا بتوانیم پروژه‌هایی را از طریق بورس معرفی کنیم.

وی افزود: ما می‌توانیم پروژه‌های متعددی را با راه‌اندازی این سیستم در بورس معرفی کنیم و امکان تقویت آن نیز وجود دارد.

محمودزاده با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در بورس مسکن می‌تواند با کمترین سرمایه انجام شود گفت: عرضه پروژه‌ها به‌صورت متری خواهد بود و درواقع متقاضیان می‌توانند یونیت‌های بورس را خریداری کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: مسکن همیشه ارزش‌افزوده خود را دارد و ضرر در آن نیست. پروژه‌های مسکونی، سرمایه‌گذاری بلندمدت‌تری نسبت به سایر سرمایه‌گذاری‌ها است و بازدهی خوبی را هم خواهد داشت.

از روز ۱۶ اردیبهشت‌ماه سال جاری تفاهم نهایی بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان بورس برای تامین مالی پروژه‌های مسکن و حمل‌ونقل از طریق بازار سرمایه انجام شد. درصورتی‌که در صحن دولت با این طرح موافقت صورت گیرد در فاز اول قرار است ۱۰۰۰ واحد مسکونی از این طریق تامین مالی شود.

 


ثبت نظر

ارسال