واجدان شرایط مسکن ملی بخوانند

پنجره‌ایرانیان؛ بنا به گفته‌ مسئولان تا روز دوشنبه به ۵۸ درصد افرادی که شرایط پنج‌گانه طرح اقدام ملی مسکن را داشته‌اند پیامک ارسال می‌شود. متقاضیانی که پیامک را در روزهای آتی دریافت می‌کنند باید با تشکیل پرونده، فرآیند ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.
  • یکشنبه 13 بهمن 1398 ساعت 10:15

به گزارش ایسنا، بنا بر اعلام مسئولان وزارت راه و شهرسازی، حداکثر تا روز دوشنبه ۱۴ بهمن‌ماه به افراد واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن پیامک ارسال می‌شود. تائیدشدگان باید به سایت www.tem.mrud.ir مراجعه کنند و سپس با درج کد رهگیری، از مکانی که باید برای ارائه مدارک مراجعه کنند مطلع شوند. فعلا فقط به کسانی که واجد شرایط هستند پیامک ارسال می‌شود اما برای کسانی که حذف شده‌اند نیز شرایطی فراهم می‌شود که بتوانند در روزهای آینده با کد رهگیری از وضعیت و علت حذف خود اطلاع پیدا کنند.

در مرحله اول از ثبت‌نام که دوم دی‌ماه به اتمام رسید ۲۳۳ هزار و ۸۲۲ نفر ثبت‌نام کردند که در حال حاضر مرحله اول پالایش متقاضیان با بررسی اطلاعات مربوط به سوابق مالکیت شخصی، استفاده از یارانه و کمک‌های دولتی در حوزه زمین و مسکن و استفاده از تسهیلات بانکی خرید و یا ساخت مسکن به پایان رسیده است. طبق اعلام وزیر راه و شهرسازی ۵۸ درصد واجد شرایط و ۴۸ درصد فاقد شرایط تشخیص داده شده‌اند؛ بنابراین ثبت‌نام مجدد تا پایان سال صورت خواهد گرفت.

البته بنا به گفته پروانه اصلانی، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن، تائید ۵۸ درصد کسانی که در مرحله اول ثبت‌نام کرده‌اند نیز به‌عنوان پذیرش قطعی و نهایی محسوب نمی‌شود. پذیرفته‌شدگان غیرقطعی این مرحله با پیامکی که دریافت می‌کنند باید به ادارات کل، شرکت عمران شهرهای جدید و یا بنیاد مسکن، بسته به محلی که ثبت‌نام کرده‌اند مراجعه کرده و با تشکیل پرونده، فرآیند ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.

پروانه اصلانی از پالایش دو مرحله دیگر پس از دریافت پیامک به متقاضیان خبر داد و گفت: بعد از دریافت پیامک، متقاضیان پالایش‌شده در مرحله اول باید ازنظر سکونت و همچنین تطابق مدارک ارائه‌شده با مدارک واقعی بررسی شوند و در صورت صحت موارد ارائه‌شده با واقعیت، به‌عنوان پذیرفته‌شده قطعی شناخته شده و در غیر این صورت، جزو حذف‌شدگان از مرحله اول ثبت‌نام قلمداد خواهند شد.

هم‌چنین محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی درباره مبلغی که واجدان شرایط باید در مرحله اول طرح اقدام ملی مسکن پرداخت کنند به ایسنا گفت: افراد در مرحله‌ اول بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان پرداخت می‌کنند. البته ممکن است با توجه به ویژگی‌های پروژه ازجمله ارتفاع و زیربنا نیاز باشد که پول بیشتری بپردازند. قیمت‌ها هم فعلا متری ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون تومان است. البته ما قیمت را علی‌الحساب در نظر گرفته‌ایم و در زمان تحویل، مسکن بر اساس قیمت تمام‌شده ارائه می‌شود.

در خصوص امکان خریدوفروش امتیاز طرح اقدام ملی نیز باید گفت این موضوع امکان‌پذیر نیست. هنوز قطعیتی برای پذیرفته‌شدگان وجود ندارد و دو مرحله پالایش دیگر که اولی سکونت و دومی تطابق مدارک ارائه‌شده با مدارک واقعی است در جریان است و متقاضیان باید در این خصوص هوشیاری کامل داشته باشند.

 


ثبت نظر

ارسال