راه‌اندازی بزرگ‌ترین مزرعه خورشیدی خصوصی در چین

پنجره‌ایرانیان؛ بزرگ‌ترین پروژه خورشیدی چین که بدون دریافت یارانه دولتی ساخته شده است، در استان شمال شرقی لیااونینگ راه‌اندازی شد.
  • شنبه 7 دی 1398 ساعت 11:5

به گزارش ایسنا، واحدی از شرکت «استیت پاور اینوسمنت» چین یک مزرعه خورشیدی ۵۰۰ مگاواتی را در استان شمال شرقی لیااونینگ راه‌اندازی کرد که بزرگ‌ترین پروژه خورشیدی به شمار می‌رود که یارانه دولتی دریافت نکرده است.

ساخت این مزرعه در شهر چائویانگ در ژوئن آغاز شد و در ۲۴ دسامبر به شبکه برق متصل شد.

این مزرعه خورشیدی نخستین پروژه از مجموعه پروژه‌های انرژی پاک است که بدون دریافت یارانه در چین فعالیت می‌کنند و به‌تنهایی با نیروگاه‌های زغال سوز و گازسوز رقابت خواهند کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، برای ساخت پروژه لیااونینگ حدود ۲.۹ میلیارد یوان (۴۱۵ میلیون دلار) سرمایه‌گذاری شده است. طبق فهرست منتشره از سوی اداره انرژی ملی و کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین، دو مزرعه خورشیدی ۵۰۰ مگاواتی دیگر در استان‌های هیلونگ جیانگ و جیانگ سو در دست ساخت هستند که حمایت مالی دولت را دریافت نکرده‌اند.

چین در توسعه پروژه‌های خورشیدی پیشرفت عظیمی داشته و متعهد شده است از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ به میزان ۲.۵ تریلیون یوان (۳۶۷ میلیارد دلار) در تولید نیروی تجدیدپذیر شامل خورشیدی، بادی، هیدرو و هسته‌ای، سرمایه‌گذاری کند.


ثبت نظر

ارسال