استفاده از سلول‌های خورشیدی در تامین برق تجهیزات مخابراتی

پنجره‌ایرانیان؛ در مناطقی که به‌صورت طبیعی قابلیت استفاده از فناوری خورشیدی وجود دارد، از سلول‌ها و باتری‌های خورشیدی به‌منظور تامین انرژی موردنیاز تجهیزات مخابراتی استفاده می‌شود.
  • دوشنبه 25 آذر 1398 ساعت 11:45

به گزارش ایسنا،‌ مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به فعالیت‌های شرکت در حوزه استفاده از فناوری‌های نوین اظهار کرد: سلول‌های خورشیدی، جایگزین بسیار مهمی برای جانشینی منابع انرژی زمینی است، زیرا می‌تواند با بازده مناسبی، نور مستقیم خورشید را به الکتریسیته تبدیل کند که با هزینه عملیاتی کم می‌تواند انرژی برق قابل‌استفاده در صنایع مخابراتی را تولید کند.

سید مجید صدری با تشریح سیستم تبدیل مستقیم انرژی خورشیدی به انرژی الکتریکی اضافه کرد: با استفاده از این فناوری که در مناطقی مانند خوزستان، لرستان، اصفهان و چند منطقه دیگر عملیاتی شده، علاوه بر تامین برق موردنیاز در مناطق فاقد برق‌رسانی، از صنایع داخلی و دانش‌بنیان کشورمان در راستای رونق تولید داخلی حمایت شایانی به عمل می‌آید.

بنا بر اعلام شرکت مخابرات ایران، او تصریح کرد: استفاده از فناوری سلول‌های خورشیدی، علاوه بر حمایت از صنایع داخلی، در مواقع اضطراری و مدیریت بحران، در تحقق پایداری ارتباطات مخابراتی، بسیار موثر و نقش‌آفرین است.

 


ثبت نظر

ارسال