مسکن مهرهای بدون متقاضی خریدار پیدا کرد

سهم دولت‌های احمدی‌نژاد و روحانی از مسکن مهر

پنجره ایرانیان؛ آمار حاکی از آن است که تاکنون از کل ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر، سهم دولت احمدی‌نژاد از تحویل واحدها ۶۹۰ هزار معادل ۳۱ درصد و سهم دولت روحانی یک‌میلیون و ۱۳۵ هزار معادل ۵۱ درصد بوده است.
  • یکشنبه 9 تیر 1398 ساعت 9:21

به گزارش ایسنا، آن‌طور که قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفته، از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر تاکنون یک‌میلیون و ۸۲۵ هزار واحد معادل ۸۴ درصد تحویل شده است. کمتر از ۴۰۰ هزار واحد هنوز تحویل داده نشده که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد آماده و ساخته شده است که با اتمام خدمات زیربنایی شامل انشعابات آب و برق، آماده واگذاری به متقاضیان خواهد بود.

تا قبل از افزایش شدید قیمت مسکن در کلان‌شهرها بسیاری از واحدهای مسکن مهر در اقصی نقاط کشور متقاضی نداشت. تنها در پرند ۷۰۰۰ واحد، در هشتگرد ۱۰ هزار و در خراسان رضوی ۱۱ هزار واحد مسکن مهر بدون تقاضا وجود داشت. تنها در شهر بینالود ۳۷۰۰ مسکن مهر تعریف شده بود که از این تعداد ۲۲۰۰ واحد متقاضی نداشت. در طی حدود ۱۲ سال اخیر یافتن مشتری برای این واحدها که سرمایه‌های کلانی برای ساخت آن صرف شده بود، معضلی برای دولت محسوب می‌شد؛ بااین‌وجود، نوسانات قیمت مسکن در کلان‌شهرها که به اعتقاد کارشناسان، کوچ طبقاتی را به همراه آورده، باعث شد تا از کل ۱۱۷ هزار واحد بدون متقاضی در کل کشور به‌تدریج ۶۰ هزار واحد خواهان پیدا کند.

آمار حاکی از آن است که تاکنون از کل ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر، سهم دولت احمدی‌نژاد از تحویل واحدها ۶۹۰ هزار معادل ۳۱ درصد و سهم دولت روحانی یک‌میلیون و ۱۳۵ هزار معادل ۵۱ درصد بوده است. مابقی واحدها هنوز در مرحله ساخت و تحویل قرار دارد. نیمی از ۴۰۰ هزار واحد باقی‌مانده معطل زیرساخت‌ها و نیم دیگر دارای پرونده در مراجع قضایی است.


ثبت نظر

ارسال