چه آینده‌ای در انتظار تجدیدپذیرها است؟

پنجره‌ایرانیان؛ مدیرعامل پیشین سازمان انرژی‌های نو گفت: با توجه به نگاه مثبت دولت و مجلس نسبت به انرژی‌های تجدیدپذیر، افق‌های روشنی در انتظار این صنعت است که با در نظر گرفتن پتانسیل‌های بالای این حوزه، این اتفاق می‌تواند بسیار نویدبخش باشد.
  • یکشنبه 2 دی 1397 ساعت 9:58

یوسف آردمولی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به لزوم حمایت بخش خصوصی از سوی دولت، اظهار کرد: برای افزایش سرمایه‌گذاری در این حوزه، باید دولت نگاه حمایتی به سرمایه‌گذاران این حوزه داشته باشد، چراکه اکنون دیگر نمی‌توان بر روی کمک خارجی‌ها نیز حساب کرد.

وی افزود: در شرایط فعلی لازم است سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان داخلی در این عرصه حمایت شوند که بتوان این صنعت را بومی کرد و از پتانسیل‌های بالای تجدیدپذیرها بهره جست.

مدیرعامل سابق سازمان انرژی‌های نو با اشاره به حمایت‌های اخیر دولت در راستای افزایش خرید تضمین برق تجدیدپذیرها و بازگشت عوارض برق به این بخش، ابراز کرد: این اتفاق باید محقق می‌شد چراکه در غیر این صورت مردم برای سرمایه‌گذاری در تجدیدپذیرها محتاط می‌شدند.

آردمولی آینده تجدیدپذیرها را روشن ارزیابی کرد و افزود: ممکن است به خاطر وجود مشکلات اقتصادی، چالش‌هایی به وجود آید اما در نگاه کلی به دلیل حمایت دولت باید وضعیت این صنعت را خوب دانست.

چندی پیش نیز، سید محمد صادق‌زاده - رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق - از افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در انرژی‌های تجدیدپذیر خبر داد و افزود: با توجه به اتفاقات اخیر تمایل برای سرمایه‌گذاری در تجدیدپذیرها افزایش یافته است.


ثبت نظر

ارسال