نصب ۳۰۰۰ پنل خورشیدی خانگی در مناطق محروم ایران

پنجره‌ایرانیان؛ فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت ‌نیرو گفت: با استفاده از ظرفیت تمامی اقشار بسیج، طرح جهاد روشنایی از امروز آغاز و ٣٠٠٠ پنل خورشیدی خانگی پنج کیلوواتی در ۲۰۰ نقطه از مناطق محروم ایران نصب می‌شود.
  • چهارشنبه 28 آذر 1397 ساعت 10:35

داوود طارمی در گردهمایی بزرگ بسیجیان صنعت آب و برق با بیان این‌که براساس این طرح، سه مسئله کلان کشور موردتوجه قرار گرفته است، اظهار کرد: مشکل رشد روزافزون مهاجرت روستاییان به شهرها به دلیل درآمد کم و ناپایدار، نیاز به توسعه تولید برق تجدیدپذیر با مشارکت بخش خصوصی و هم‌چنین نیاز به منابع مالی و مشاغلی با سرمایه‌گذاری کم و درآمد مطلوب و مستمر برای مناطق کم‌برخوردار ازجمله مسائلی است که در این حوزه مطرح و راه‌حل‌های مربوط به آن نیز طراحی شده است.

وی با تاکید بر این مسئله که این طرح مجموعه همکاری وزارت نیرو، سازمان بسیج، بانک‌های عامل و ... برای حل مشکلات فوق در نظر گرفته است، ابراز کرد: راهکاری اندیشیده شده که در قالب آن با استفاده از وام‌های توسعه روستایی که از طریق بانک‌های عامل فراهم خواهد شد، می‌توان نسبت به احداث نیروگاه‌های کوچک در منازل مسکونی روستاییان در مناطق کم‌برخوردار و محروم اقدام کرد.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو ادامه داد: در این شرایط روستاییان با اشتغال به نیروگاه‌داری و فروش برق تولیدی نیروگاه‌های خود در قالب طرح تشویقی وزارت نیرو درخصوص خرید تضمینی برق تجدیدپذیر برای مدت ۲۰ سال، ضمن بازپرداخت تسهیلات از محل فروش برق، از یک درآمد نسبتاً خوب و مستمر بهره‌مند می‌شوند.


ثبت نظر

ارسال