آرامکو، عربستان را به مرکز انرژی‌های تجدیدپذیر تبدیل می‌کند

پنجره‌ایرانیان؛ شرکت نفتی آرامکو عربستان اعلام کرده که قصد دارد با احداث و توسعه یک پروژه عظیم، این کشور را به هاب انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر در جهان تبدیل کند.
  • دوشنبه 19 آذر 1397 ساعت 10:29

به گزارش ایسنا، شرکت آرامکو به‌عنوان بزرگ‌ترین غول نفتی عربستان سعودی به‌تازگی اعلام کرده است که قصد دارد با اختصاص میلیاردها دلار به احداث و توسعه پروژه عظیم تحت عنوان اسپارک (Spark) بپردازد که به‌موجب آن عربستان سعودی را به بزرگ‌ترین مرکز و هاب انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر در جهان تبدیل خواهد کرد.

به گفته مقامات و مدیران این شرکت، این پروژه که قرار است در زمینی به مساحت ۵۰ کیلومترمربع و در نزدیکی دو شهر دمام و الاحساء احداث شود، در سال ۲۰۳۵ میلادی تکمیل خواهد شد.

شرکت آرامکو در بیانیه‌ای که منتشر کرده ضمن اشاره به تحقیقات و پژوهش‌های گسترده‌ای که در این خصوص توسط دانشمندان و پژوهشگران فعال در حوزه انرژی صورت گرفته است، از مراحل مختلف اجرایی این پروژه نیز خبر داده است که طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده قرار است تا سال ۲۰۳۵ میلادی به مرحله بهره‌برداری برسد.

بر اساس گزارش trade arabia، کارشناسان برآورد کرده‌اند که توسعه و بهره‌برداری از این پروژه عظیم به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم بالغ‌بر ۱۰۰ هزار شغل در عربستان سعودی ایجاد خواهد کرد و در زیرساخت‌های صنایع و بخش‌های مختلف در این کشور تغییر و تحولات مثبتی را ایجاد خواهد کرد.

با توجه به پیش‌بینی کاهش ذخایر نفت و گاز در جهان، بسیاری از تحلیلگران اعلام کرده‌اند که تقریبا تا نیم‌قرن آینده تمامی کشورها مجبور خواهند شد به‌صورت کامل از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر استفاده کنند.


ثبت نظر

ارسال