بررسی کاربردهای فناوری نانو در صنایع پلیمری

پنجره‌ایرانیان؛ کارگزار ترویج فناوری نانو در شهرک‌های صنعتی با اشاره به کاربردهای نانو فناوری در صنایع پلیمری گفت: برخی از فناوری‌های تولیدشده در شرکت‌های فناوری با همکاری بخش صنعت به تولید رسیده‌اند.
  • چهارشنبه 3 مرداد 1397 ساعت 10:31

به گزارش ایسنا، مهندس سعیدی، در نشست صنعتی معرفی فرصت‌های تجاری و اقتصادی فناوری نانو در صنایع پلیمری با اشاره به محصولات و کاربردهای فناوری نانو در این صنایع افزود: انواع مستربچ‌های نانویی قابل‌استفاده در صنایع پلیمری، انواع رنگ‌های نانویی و فناوری نانوپوشش که موجب افزایش عمر قالب‌ها می‌شود ازجمله محصولات پرکاربرد در این صنعت هستند.

وی با اشاره به برخی پروژه‌های موفق صنعتی در حوزه فناوری نانو، خاطرنشان کرد: ازجمله آن می‌توان به تولید لوله‌های فاضلابی مقاوم به ضربه اشاره کرد که با همکاری بخش خصوصی دانش‌بنیان و بخش صنعتی به تولید رسیده است.

وی افزایش استحکام سینی فن خودرو را از دیگر نمونه‌هایی ذکر کرد که با همکاری یک شرکت‌ فناور و بخش صنعتی به تولید رسیده و ادامه داد: لوله‌های فاضلابی بی‌صدا از دیگر دستاوردهای محققان کشور در حوزه صنعت است.

در نشست صنعتی معرفی فرصت‌های تجاری و اقتصادی فناوری نانو در صنایع پلیمری، همچنین درباره فرصت‌های اقتصادی و تجاری فناوری نانو در صنایع پلیمری بحث و تبادل‌نظر شد و ازجمله دغدغه‌های مطرح‌شده از سوی فعالان صنعتی، مواردی چون مشکلات مالی و اقتصادی واحدهای صنعتی، مشکلات بازاریابی در حوزه محصولات فناورانه، مشکلات مربوط به تامین مواد اولیه در واحدهای صنعتی، عدم وجود استانداردهای لازم، عدم وجود آگاهی در مدیران واحدهای صنعتی نسبت به فناوری نانو و عدم آشنایی با ساختارهای حمایتی ستاد توسعه فناوری نانو بود.


ثبت نظر

ارسال