در دومین کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر صورت می‌گیرد؛

بومی‌سازی تجهیزات تجدیدپذیر و جذب سرمایه‌گذار خارجی

پنجره‌ایرانیان؛ دومین کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر باهدف جذب سرمایه‌گذاری خارجی و بومی‌سازی فناوری‌های مرتبط از 9 آبان ماه جاری برگزار می‌شود.
  • دوشنبه 8 آبان 1396 ساعت 11:36

به گزارش ایسنا، مسلم موسوی، مدیرعامل انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر در نشست خبری امروز با اشاره به برگزاری دومین کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر، هدف از برگزاری این همایش را جذب سرمایه‌های خارجی دانست و گفت: تاکنون 4 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در این حوزه جذب‌شده است و در این همایش درصدد معرفی توانمندی‌های کشور در این حوزه هستیم.

وی، بررسی اثرات زیست‌محیطی انرژی‌های تجدیدپذیر و بومی‌سازی تجهیزات موردنیاز تولید انرژی‌های تجدیدپذیر را از دیگر اهداف این همایش نام برد.

موسوی با اشاره به اقدامات کشور درزمینهٔ توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر یادآور شد: صندوق اقلیم سبز (GCF) مبلغ 100 میلیارد دلار برای اجرای تعهدات اجلاس پاریس در نظر گرفته است که 40 درصد این مبلغ صرف انرژی‌های تجدیدپذیر و 60 درصد در بخش بهره‌وری انرژی استفاده خواهد شد.

وی بومی‌سازی تجهیزات و فناوری‌های حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر را از دیگر اقدامات کشور در این زمینه نام برد و اظهار کرد: در این راستا نیز شرکت‌های بخش خصوصی گام‌های مؤثری برداشته‌اند.

مدیرعامل انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر ادامه داد: بر این اساس در برگزاری این کنفرانس از نظرات سازمان‌ها و نهادهای مرتبط دولتی و خصوصی استفاده شد و با همکاری حامیانی چون سفارت کره در ایران، برخی از شرکت‌های داخلی و خارجی فعال در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر و آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر برگزار خواهد شد.

وی زمان برگزاری این کنفرانس را از 9 تا 11 آبان ماه ذکر کرد و ادامه داد: در این کنفرانس در حوزه‌هایی چون انرژی باد، زیست‌توده، بازیافت و تلفات حرارت و انرژی خورشیدی بحث و تبادل‌نظر خواهد شد.

موسوی با اشاره به حضور 60 مهمان از 16 کشورهای دنیا، خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاهی از دستاوردهای محققان در این حوزه از دیگر برنامه‌های این کنفرانس بشمار می‌رود.

به گفته وی، این کنفرانس در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار می‌شود.


ثبت نظر

ارسال